TIPY NA POKOJÍČEK PRO MALÉ OBJEVITELE a knížky, které se do něj budou hodit30/06/2020     Přiznám se, že když jsme celá země zůstali v březnu "pod zámkem", neměla jsem ani tak strach z toho viru a z toho že bychom případné onemocnění u nás doma nezvládli, ale spíš z toho, abych ten podivný čas navíc využila dobře. Vím, je to diagnóza a není mi pomoci, děkuju za trpělivost;-)

A jedna z věcí, ze které mám fakt radost, je to, že jsme s dětmi konečně trochu předělali dětský pokoj na pokoj pro školáky. Téma jsme hledali dlouho, pak na to ale kluci sami kápli (a maminka se tak snažila:).

Milují dobrodružství, přírodu, objevování, mapy a velké příběhy Armstronga, závod Amundsena a Scotta, výstup Hillaryho a Tenzinga, letce RAF a spoustu dalších, včetně inspirativních žen. Takže přesně tohle jsme použili při dekorování a ladění.


Líbí se mi, jak je to téma otevřené a nejde jen o nějaký designový uzavřený koncept (typu Spiderman nebo Minecraft). Už přes 2 měsíce ho kluci "testují" a zatím so far so good!

Pro inspiraci sdílím a přímo k jednotlivým fotografiím přidávám více informací. To, na co bych vás obzvlášť chtěla upozornit, jsou

knížky od nakladatelství KAZDA. Protože jsou prostě N-Á-D-H-E-R-N-É!


Vyprávějí o lese, o zvířatech, o objevitelských objevech, o životě... Líbí se mi, jak dokáží už i malé děti informovat o zajímavostech v přírodě, ale nejsou přitom infantilní. A to už je co říct. Pro malé dobrodruhy prostě jako stvořené!

Naše země totiž bude odvážné objevitele/ky s touhou poznávat, tvořit a učit se v budoucnu asi dost potřebovat;-)

Krásné dobrodružné léto! Kluci mají nad hlavami ušité reálné námořní signální vlajky. Každá má svůj význam. Tyhle 3 symboly dávají dohromady signál: "Štastnou cestu!"

Nakonec jsme nešli do paland. Místa mají v pokojíčku dost, navíc palandy úplně nemám ráda. Kvůli bezpečnosti i kvůli cirkulaci vzduchu u dolního lůžka a vyšší teplotě u horního.Chápu, že to ale někde jinak nejde. Koupili jsme už postele dospěláckých rozměrů, které chtějí mít kluci zatím vedle sebe jako letiště. Až budou chtít svůj prostor, stačí je rozestavět jinak. Jsou docela vysoké a mají úložné šuplíky i další vysouvací lůžko dole.

Sbírky přírodnin kam se podíváš! 

Tyhle námořní signální vlajky (pozor nejde o vlajky států, i když to tak možná vypadá) znázorňují čísla. V pokojíčku jim tak nad hlavami visí čísla sestavená do dat jejich i našich narozenin. Lépe se jim to alespoň pamatuje.


Nakladatelství KAZDA vydává opravdu skvosty. Jejich knihy o přírodě nejsou infantilní a vycházejí ze skutečných aktuálních informací o lese, přírodě, zvířatech... Jsou ale zpracovány tak, aby se líbily i těm nejmenším. Koukněte na jejich web, mají toho tuny. A všechno zajímavý. My už bychom mohli vyčlenit na knihy od nich celou polici dětské knihovničky.

Trička s leteckými výsostnými znaky (zleva: kanadský rondel, britský rondel, francouzský rondel). Příběhy letců RAF za 2. světové války jsou pro ně hodně zásadní. A českoslovenští letci u RAF jsou jejich hrdinové. Trička jsem malovala já, takže to podle toho vypadá;-))


A tady i něco inspirativního pro rodiče.

Jako tohle je ňu ňu ňu! Už spíše pro starší děti, ale za to dokonalé! Mise Apollo jsou teď u nás velmi "in"!

Miluju tenhle variabilní nábytek z IKEA. Stačí ho přešoupnout, postavit na jinou hranu, přehodit zásuvky, šuplíky a slouží zase podle nové potřeby. Stěhuje se s námi už z Prahy a byl už rozestavěn asi na 6 způsobů tak, jak bylo zrovna potřeba. Nejsem příliš fanoušek nábytku na míru, ale spíše variabilních kousků. Jsem zvědavá, jak si to kluci za pár let přestaví a možná i přebarví podle svého;-)


Kluci vybrali fotky velkých objevů a výprav, které je zaujaly. Kdopak pozná, co je na fotkách?;-)


Psací stůl je extra hluboký, takže z jedné strany sedí jeden školák a z druhé druhý. Ušetřili jsme tím podstatně místo na volný prostor. Stůl je netypicky posazený kolmo k oknu, aby měl pravák i levák přirozené světlo z té správné strany.
Buď připraven!

Podpalubí na četbu na zemi. I s "falešnou" petrolejkou. Je to samozřejmě LED lucerna, u které můžete regulovat intenzitu světla.


Ideální pro malé dobrodruhy a dobrodružky. A jako inspirace nejen pro lesní školky a školy
1 komentář:

  1. Věrka14.9.23

    Hodně mi to připomíná severský styl, který miluju. Doma pro takovou atmosféru nejvíce využívám deky, plédy a nejrůznější textil ve skandinávském stylu.

    OdpovědětVymazat

Díky za váš komentář